Baczynski

Fundacja


Tworzę fundację, która będzie pomagać ludziom poprzez działania u podstaw problemu, zamiast łagodzić skutki problemu. Mówi się, że dając komus rybę zapewniamy mu wyzywienie na jeden dzien, a dając wędkę - na całe życie.

To będzie cel fundacji - dawać wędki, nie ryby.

Zbieram fundusze na stworzenie i zarejestrowanie fundacji. Potrzebny jest "kapitał poczatkowy" 2000 zł (art. 5 ust. 5 ustawy o fundacjach) na to by oficjalnie zarejestrować fundację w sądzie. Pieniądze te zostaną po zarejestrowaniu przenaczone na cele fundacji, czyli pomaganie ludziom w tym, by sami sobie pomogli. Notarialny akt założycielski fundacji musi zostać sporządzony przez notariusza (art. 3 ust. 1 ustawy o fundacjach) , ale wg. prawa zwolniony jest z opłaty. Znajoma pani notariusz obiecała pomoc przy założeniu i rejestracji fundacji - to jej dobry uczynek i wkład w poprawę losu ludzi, którym fundacja pomoże.

Ludzie sami sobie mogą pomóc najlepiej, jeżeli ktoś pomoże im, w tym by sami sobie pomogli. Fundacja postara się pomóc osobom potrzebującym w tym, by mogli samodzielnie sobie pomóc - zgodnie z zasadą dawania wędki, a nie ryby. Pomoc ta będzie miała formę przekazywania wiedzy, szkoleń, finansowania nauki i książek, wsparcia dla osób zakładających swoją działalnosc gospodarczą, stworzenia materiałów informacyjnych o tym jak pomóc sobie samemu. Zostanie stworzone forum (w dużej części w cyberprzestrzeni) na którym będą identyfikowane najważniejsze problemy, rzeczywiste korzenie tych problemów oraz sposoby pomocy przez oddziaływanie na rzeczywiste źródło problemu.

Zróbmy coś dobrego - pomóżmy ludziom w tym, by sami sobie pomogli.

Proszę Cię o wpłatę na konto

Lech Baczyński
al. Grottgera 1/3
30-035 Kraków
66 1140 2004 0000 3502 3633 5356
(Bank: mBank - wydział BRE Banku S.A. w Łodzi)

W tytule przelewu napisz proszę darowizna na fundację
Liczy się każda pomoc!

Na razie zebrałem ze srodków własnych i wpłat (z odsetkami): 855,47 zł. (aktualizacja: 29 maja 2007)
Za wpłaty dziękuję:

Wysyłając przelew podaj (np. w tytule przelewu), czy wolisz zachować anonimowość, czy też mogę podać Twoje nazwisko i podziękować Ci na tej stronie.


Telefon do mnie:
lb

tel