Opowiadanie „Dzika plaża” w kapsule czasu

Fundacja TworzyMY Kraków ogłosiła konkurs na opowiadania o tym jak będzie wyglądał świat za 100 lat.

Dowiedziałem się o tym na Targach Książki w Krakowie, ostatnich przed pandemią, w 2019 roku. Przygotowali stoisko na którym siedział pisarz fantastyki Paweł Majka. Postanowiłem coś napisać by w razie sukcesu cieszyć się cząstkowym exegi monumentum. Jeżeli za 100 kapsuła nadal będzie stać, a świat wciąż będzie istniał, to może moje wnuki poczytają wizje dziadka sprzed całego wieku.

Napisałem opowiadanie i udało się – „Dzika plaża” została wyróżniona w akcji Serce kapsuły czasu – zostałem Laureatem Honorowym dzięki czemu dostałem złoty certyfikat potwierdzający zamknięcie pracy konkursowej w Kapsule Czasu, w postaci elektronicznej i oryginalnej. – to duże wyróżnienie, bo tylko cześć prac zostaje zamknięta w wersji oryginalnej, nie wszystkie się zmieszczą.

O akcji napisały między innymi:

Kapsuła Czasu – wiadomość z przeszłości dla przyszłości

Kapsuła Czasu to niezwykła rzeźba architektoniczna, która powstała z inicjatywy fundacji TworzyMY Kraków. Dla jej autora, Aleksandra Rokosza, inspiracją była hejnalica kościoła Mariackiego. W kapsule zamknięte zostały prace i nagrania, tworzące wyjątkową wiadomość – z przeszłości dla przyszłości. Po raz pierwszy ma być otwarta w 2030 roku.

Posted by Jacek Majchrowski on Sunday, September 6, 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *