Opowiadania fantasy i smoki

Lubisz opowiadania fantastyczne ze smokami? To dobrze trafiłaś/eś 🙂

Oto kilka opowiadań które mogą Ci się spodobać i w których występują smoki:

Jedyne skuteczne rozwiązanie

Są w nim smoki. Ale jest też sporo innych rzeczy. Zmagania wojenne. Decyzje, ich konsekwencje i chytry plan… który jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Bo, jak pisał Adam Mickiewicz, „są dwa sposoby walczenia, trzeba być lisem i lwem”

Jedyne skuteczne rozwiązanie przeczytasz gratis tutaj

Albo po prostu ściągnij ten magazyn i przejdź na stronę 14: Biały kruk

Przy okazji: Sporo osób mówiło mi, że nominuje to opowiadanie do nagrody Zajdla

Ylm

Bardzo krótkie opowiadanie Ylm, w antologii Ekstrakty. Jeszce jest w redakcji, napiszę tu gdy antologia opowiadań będzie dostępna

Neolegendy Krakowskie

W zbiorze Neolegendy Krakowskie można znaleźć wiele interesujących opowieści o smokach:

Granica możliwości

Opowiadanie „Granica możliwości” zostało opublikowane przez Andrzeja Sapkowskiego w zbiorze opowiadań o wiedźminie zatytułowanym „Miecz przeznaczenia”, wydanym w 1992 roku. W opowieści tej mamy okazję poznać kolejną przygodę Geralta z Rivii, wiedźmina zmagającego się z różnymi wyzwaniami i potworami. Tym razem, zadanie dla Geralta okazuje się być bardzo trudne. No i jest smok.

O Kraku, smoku wawelskim, królewnie Wandzie

To jedna z najbardziej znanych polskich legend, która opowiada o straszliwym smoku zamieszkującym na Wawelu. Według legendy, smok ten wymagał co jakiś czas ofiary z ludzi, co wprowadzało wśród mieszkańców wielki strach i panikę.
W końcu młody szewc o imieniu Skuba, postanowił stawić czoła smokowi i ocalić współobywateli. Sprytnie pokonał potwora. (Pewnie wiesz jak, ale nie będę spoilerował 😀 )

Kraszewski opisał też legendę o smoku w powieści „Stara baśń”

Legendy o Wawelskim smoku przetrwały do dziś, są nierozerwalnie związane z historią Krakowa i stanowią ważny element kultury i turystyki tego miasta.

J.I. Kraszewski, O Kraku, smoku wawelskim, królewnie Wandzie, [w:] Baśnie i legendy polskie,Kraków 2002, s. 187-190. oraz Stara baśń, Warszawa 1998, s. 54

Na zakończenie

Jedno z powyższych opowiadań jest dostępne za darmo i natychmiastowo – „Jedyne skuteczne rozwiązanie” przeczytasz gratis tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *